FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Glad to see you here

Her insanın zaman zaman kendi başına üstesinden gelemediği sorunlar olabilir ve bir uzman desteğine ihtiyaç duyabilir. Psikoterapi kendinize verebileceğiniz en güzel hediyedir.

Devamını Oku >>

Archive for the ‘Orgazm Olamama’ Category

Orgazm Bozukluğu

October 25, 2010 @ 8:43 pm
posted by gulum

Kadınlarda sık görülen cinsel işlev bozukluklarından biri de orgazm olamamadır.
Kadınlarda orgazm bozukluklarının 4 alt tipi vardır:

  • Anorgazmi: Hiç orgazm olamama durumudur.
  • Rastgele Anorgazmi: Zaman zaman orgazm yaşanmaması durumudur.
  • Koital Anorgazmi: Cinsel birleşme ile orgazm olamama, ancak masturbasyon, vb. ile olma durumudur.
  • Erken orgazm: Çok nadir görülür.


Orgazm bozukluklarının birçok nedeni olabilir. Ön sevişmenin yetersiz ya da acele olması, partnerin cinsel bir sorununun olması, partnere karşı ilgi kaybı, depresyon, kullanılan bazı ilaçlar, cinsellikle ilgili olumsuz duygu ve düşünceler, sevişirken kendini rahat bırakamamak, gebe kalma korkusu, partneri tarafından cinsel ilişkiye zorlanmak, partnere güvenmeme, cinsel ilişkinin yaşandığı ortamın güvenli bir ortam olmaması, bazı fiziksel rahatsızlıklar, vb. olası nedenlerden bazılarıdır.

Orgazm bozukluklarının nedeni de büyük ölçüde psikolojik ve partnere bağlıdır. Bu nedenle partnerle olan iletişimin yeniden gözden geçirilmesi ve eksikliklerin giderilmesi önemlidir.

Tedavide cinsel terapi uygulanır. Amaç orgazmı cinselliğin en önemli amacı olarak
görmekten vazgeçip, sevişmenin tadını çıkarmak ve çiftlerin birbirlerinin
bedenlerinden zevk almayı öğrenmelerini sağlamaktır.

Bireysel Psikoterapi

October 17, 2010 @ 6:09 pm
posted by gulum

Her insan zaman zaman sorunlar yaşar, umutsuzluğa kapılır ve bulunduğu durumun içinden çıkamayacağını düşünür. Böyle durumlarda işinde uzman başka bir kişinin görüşlerine ve rehberliğine ihtiyaç duyabilir. İşte bireysel terapi bu noktada devreye girer. Kişinin yaşam kalitesini arttırmak, kendi hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmasını sağlamak, farkındalığını ve içgörüsünü arttırmak, çatışmalarını çözmek, iletişim becerilerini geliştirmek, geçmişin bugünü nasıl etkilediğini görmek ve yaşanan sorunların üstesinden gelebilmek için bireysel terapi görmek faydalı olacaktır. Çoğu zaman hayatın telaşı içersinde aslında kendimiz için hiç birşey yapmadığımızı farkederiz. Terapi görmek kendimiz için yapabileceğimiz en faydalı şeydir ve hayatımıza olumlu anlamda çok şey katar.

Bugün kendiniz için iyi bir şey yapın, psikoterapiye  başvurun. Kendinize değişimin kapılarını sonuna kadar açın.